klienci-promedia

Wprost – to, co najważniejsze w tygodniu

Klient: WPROST

Na zlecenie naszego Klienta z branży mediów – Platforma Mediowa Point Group SA – wydawcy tygodnika opinii  „WPROST” w ramach kampanii reklamowej przygotowaliśmy strategię mediową i jesteśmy odpowiedzialni za koordynację zakupu rekomendowanych mediów.

Kampania reklamowa  „Wprost – to, co najważniejsze w tygodniu” – towarzyszy zmianie redakcji pisma i jego 30-leciu. W roku 2010 Platforma Mediowa Point Group podjęła się wyzwania, jakim było przywrócenie renomy tygodnika „WPROST”. Wtedy zdecydowano się powrócić do liberalnych wartości pisma i wdrożyć  nową strategię marketingową. Aktualnie z nowym redaktorem naczelnym, Michałem Kobosko, kontynuowane są  zmiany zgodnie z założoną strategią rozwoju tygodnika.

Działania w mediach zaplanowane przez PRO Media House w okresie maj-czerwiec 2012 obejmują telewizje ogólnopolskie (dwa 30-sekundowe spoty), radio (spoty 15- i 30 -sekundowe), prasę i internet. Akcji towarzyszy  też promocja w miejscach sprzedaży (zwiększenie ekspozycji tygodnika).

Koncepcję kreatywną kampanii przygotowała pracująca od 2010 roku dla WPROST agencja Demo Effective Launching – podmiot reklamowy ścisle współpracujący z naszym domem mediowym.

Zobacz nasze inne case studies

Więcej case studies